Поліуретанові втулки для стабілізатора: які краще, що вибрати для автомобіля?

Поліуретанові втулки для стабілізатора: які краще?

Поліуретан: що за матеріал і які його технічні властивості?

 

Поліуретан – це синтетичний каучук. Завдяки його технічним характеристикам він застосовується в різних сферах промисловості, в тому числі й в автомобільній.

Властивості матеріалу:

  • можна використовувати в агресивних середовищах;
  • робочий температурний режим від -60 до +80 градусів С°;
  • не вбирає вологу;
  • при деформаціях швидко повертає свою форму;
  • має високі діелектричні властивості.

В основному сировина використовується в сучасній промисловості в якості замінника гуми та деяких видів металу.

 

Гума vs поліуретан: що обрати для автомобіля?

 

Щоб гасити сильні вібрації під час руху автомобіля, а також пом'якшувати удари в області кріплення підвіски до кузова машини, використовуються сайлентблоки. Ця запчастина являє собою дві з'єднані втулки. Вони виробляються з еластичної сировини – гуми або поліуретану.

Але останнім часом більшою популярністю користується саме другий варіант, що обумовлено такими причинами:

 

  1. 1. Тривалий термін експлуатації.
  2. 2. Високий ступінь еластичності та можливість повертати первісну форму після деформацій.
  3. 3. Міцність і зносостійкість.
  4. 4. Стійкість до температурних перепадів.

 

Гумові втулки недовговічні. За словами механіків, вже через два роки можна виявити люфти в спайках амортизаторів. Тому підвіска починає скрипіти. Крім того, гума швидко втрачає свою форму. До того ж, матеріал більш схильний до деформацій, особливо після ударів. На поверхні виникають тріщини, тому деталь доводиться міняти.

 

Після встановлення полімерних втулок автомобілем легше керувати, він краще входить в повороти без сильних заметів, навіть на мокрій трасі. Гумові автозапчастини підходять більше любителям спокійної їзди по ідеально рівній трасі. Але, як було написано вище, їх експлуатаційний термін невеликий, тому вам частіше доведеться їх міняти. При установці полімерних деталей ви істотно скоротите фінансові витрати на обслуговування машини.

 Поліуретанові втулки для стабілізатора які краще – фото завод Timol

Єдиний недолік полімерних деталей – це більш висока вартість, в порівнянні з гумовими виробами. Але витрати швидко себе окуповують, оскільки їх експлуатаційний термін вдвічі вище, ніж в аналогів.

Як обрати полімерні амортизуючі деталі?

 

Однією з основних характеристик втулок для стабілізатора вважається їх еластичність (твердість і жорсткість). Саме цей параметр гарантує комфорт водія під час руху автомобіля, а також тривалість роботи стабілізатора та інших запчастин підвіски машини. Професійні механіки рекомендують встановлювати полімерні втулки з показниками жорсткості 70-80 одиниць по Шору. Більш тверді деталі можуть викликати абразивне зношування вала в області сайлентблоків. Це призведе до збільшення тертя, появи скрипів і так далі.

 

Головна особливість полягає в тому, що доводиться вірити тим даним, які вказав виробник на упаковці з деталями. Виміряти твердість може тільки спеціальний прилад, який не часто зустрінеш в автомагазинах або у продавців на ринку. Але перевірити, наскільки еластичні втулки, можна самостійно: якщо виріб на дотик нагадує гуму, то цей товар можна купувати. Більш твердий полімер подібний пластмасі – практично не гнеться.

 

Крім показників еластичності, необхідно орієнтуватися на тривалість експлуатаційного терміну виробів. Як правило, цей параметр виробник також вказує на упаковці. В середньому він сягає від декількох місяців до двох років. Звичайно, краще купувати деталі з більш тривалим гарантійним терміном, щоб часто не змінювати запчастини.

 

У продажу є деталі різних кольорів, але цей параметр ніяк не впливає на працездатність деталі або її експлуатаційний термін. Сам полімер прозорий з легким світло-коричневим відтінком. Деякі виробники при виготовленні деталей додають барвник до складу, але це ніяк не впливає на технічні властивості запчастин. Однак вартість різнокольорових виробів може бути трохи вище, що обумовлено їх більш естетичним зовнішнім виглядом.

 

Яка фірма виготовляє кращі поліуретанові втулки?

 

Український завод «Timol» пропонує зносостійку продукцію з поліуретану. Саме у цього виробника ви знайдете кращі варіанти полімерних втулок для автомобілів. Підприємство працює на сучасному, сертифікованому обладнанні, тому випускає запчастини з високими технічними характеристиками. Всі готові вироби відповідають міжнародним вимогам якості та безпеки.

 

Комплектуючі, випущені на заводі «Timol», демонструють високі показники зносостійкості та здатні витримати великі механічні та фізичні навантаження. Крім того, автомобільні втулки стійкі до температурних перепадів і дії технічних мастил. Завдяки своїй еластичності, запчастини будуть добре гасити вібрації і удари під час руху машини. На відміну від гумових аналогів, вони прослужать вам максимально довго, що дозволить заощадити фінанси на техобслуговуванні авто.

 

Придбати поліуретанові автозапчастини ви можете, зв'язавшись з менеджерами підприємства. Це можна зробити за контактними телефонами, вказаними на сайті, або по інших каналах зв'язку (e-mail, факс). Вас детально проконсультують з приводу технічних властивостей продукції, габаритів та інших параметрів, а також назвуть точну суму майбутнього замовлення.