Питання-Відповіді
Питання-Відповіді

Що таке поліуретан?

Поліуретан - це унікальний синтетичний полімерний матеріал. Вперше Байєр Отто Георг Вільгельм зі співробітниками отримав поліуретани і налагодив їх промислове виробництво в 1937 році. Промислове виробництво пінополіуретанів на основі складних поліефірів було організовано в Німеччині в 1944 році, а їх аналогів на основі більш дешевих простих поліефірів - в США в 1957 році.

 

"Матеріал з необмеженими можливостями" складається головним чином з двох типів сировини, ізоціаната і полиола, які отримують з сирої нафти. При змішуванні двох готових до переробки рідких компонентів системи, які містять різні допоміжні засоби (каталізатори, спінювач, стабілізатори і т.д.), утворюється реакційно-здатна суміш. Залежно від рецептури і співвідношення компонентів, при відповідній технології можна відрегулювати спектр властивостей утворюється поліуретану - ми можемо отримати жорсткий, м'який, інтегральний, пористий (спінений) або монолітний. Поліуретани можуть бути в'язкими рідинами або твердими продуктами - від високоеластичних м'яких гум до жорстких пластиків і переробляються практично всіма існуючими технологічними методами: екструзією, пресуванням, литтям, заливкою.

 

Таким чином, з чотирьох "гігантів" сучасної великотоннажної індустрії пластичних мас - поліетилену, полівінілхлориду, полістиролу та поліуретану - останній є, безумовно, найбільш універсальним матеріалом.

Чи є поліуретан дорогим матеріалом?

Ні, поліуретани не є дорогими матеріалами. Маючи величезну кількість позитивних характеристик, вони є доступними. Ціну поліуретанів завжди слід розглядати в співвідношенні з їх експлуатаційними характеристиками і кількістю енергії, зекономленої за весь термін їх служби. З точки зору вартості поліуретани цілком конкурентоспроможні.

Втулки і сайлентблоки в підвісці. Яку функцію вони виконують?

У підвісці втулки і сайлентблоки виконують функцію шарнірів і гнучких зчленувань між деталями. Не варто думати, що поліуретанові деталі беруть на себе функцію пружин або амортизаторів.

Чому базові деталі підвіски автомобіля є гумовими?

Без гумових деталей автомобілі були б більш гучними і не комфортними, так як гума є поглиначем звуки і вібрацій. Гума досить дешева і доступна, до того ж задовольняє призначеного виробником терміну гарантії.

З чого роблять поліуретан?

Поліуретан складається головним чином з двох типів сировини: ізоціаната і полиола, які отримують з сирої нафти. Властивості поліуретанів змінюються в дуже широких межах і залежать від природи і довжини ділянок ланцюга між уретановими групами, структури ланцюгів (лінійна або сітчаста), молекулярної маси і ступеня кристалічності. Залежно від рецептури і співвідношення компонентів, при відповідній технології, можна відрегулювати спектр властивостей утворюється поліуретану і отримати жорсткий, м'який, інтегральний, пористий (спінений) або монолітний поліуретан. Поліуретани можуть бути в'язкими рідинами або бути твердими речовинами в аморфному або кристалічному стані. Їх властивості варіюються від високоеластичних м'яких гум (твердість по Шору від 15 за шкалою, А) до жорстких пластиків (твердість по Шору 70 за шкалою D).

Для чого використовуються поліуретани?

Поліуретан знайшов широке застосування у всіх сферах промисловості завдяки широкому діапазону міцності і механічних властивостей. Сучасний поліуретан на відміну від гуми і пластика не втрачає форму при високій температурі (до +110 С), стійкий до впливу гідравлічних рідин і масел, не боїться морозу (до - 30 С) і не схильний до дії мікробів. Якісні вироби з поліуретану не покривають пліснявою, не розтріскуються і не розсихаються. Матеріал має стійкість до стирання більшу, ніж у сталі.

У чому переваги поліуретанових деталей?

До унікальним властивостям поліуретану відносяться:

  • Висока абразивна стійкість, стійкість до стирання захищає від зносу, тим самим збільшуючи термін експлуатації виробів;
  • Великий робочий діапазон температури поліуретану (від - 60 ° С до 110 ° С) дозволяє застосовувати його в будь-яких кліматичних умовах;
  • Високі вологостійкість і хімічна стійкість поліуретану;
  • Висока пружність і еластичність.
  • Стійкий опір поліуретану протягом багатьох циклів деформації і згинань, без порушень цілісності.

Чи безпечний поліуретан?

Поліуретани безпечні. В ході реакції між диизоционата і поліолів утворюється інертна речовина. Дослідження показали, що поліуретан в готовому вигляді абсолютно безпечний і інертність.

Для замовлення нашої
продукції

зв'яжіться з нами по телефону

+38 (067) 610-25-70

Або залиште номер телефону і ми вам передзвонимо