Як користуватися поліуретановим герметиком, Поліуретановий або силіконовий герметик - що краще

Як користуватися поліуретановим герметиком

Поліуретановий герметик являє собою пружну, клейову емульсію, що має високу еластичність. Його можна застосовувати абсолютно для різних поверхонь – метал, пластик, дерево, плитка та інше. До основних позитивних сторін продукту відносять:

 • міцне і щільне з'єднання;

 • стійкість до розтріскувань;

 • можливість ремонту і відновлення;

 • не піддається корозії;

 • швидке висихання і затвердіння;

 • здатність зберігати створену форму, що дозволяє наносити масу на поверхні з нахилом;

 • збереження первинних характеристик протягом довгого часу.

Допускається використання навіть при мінусових температурах. Це універсальний продукт, який можна застосовувати як в промисловості, так і в побутовій сфері.

 

Чим відмити поліуретановий герметик?

 

Дуже часто при роботі з герметиками, останні можуть потрапити на незахищені ділянки рук або на навколишні предмети. Оскільки зупинити технологічний процес не завжди можливо, згодом виникають труднощі з відмиванням. Фахівці рекомендують вести роботу в респіраторах і рукавичках, але все ж, якщо трапилася неприємна ситуація, як очистити поліуретановий герметик?

 

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ ПОЛІУРЕТАНОВИМ ГЕРМЕТИКОМ – фото завод Timol

 

Для початку можна скористатися бензином або медичним спиртом: нанесіть один із цих засобів на забруднену ділянку за допомогою ватного тампона. Якщо цей спосіб не дав результатів, можна застосувати розчин оцту (3%). Коли й це не допомогло, слід спробувати більш агресивні розчинники. Оптимальним варіантом буде ацетон. Після видалення герметика всі оброблювані поверхні мають бути промиті величезною кількістю води з милом (особливо, якщо це шкіра).

 

Як розібрати фару на поліуретановому герметику?

 

Герметик забезпечує дуже міцне кріплення, тому щоб розібрати фару, доведеться докласти трохи зусиль. Найпростіший спосіб — нагріти ділянку з’єднання корпусу фари і скла будівельним феном. Температура повинна бути максимальною. Оптику слід розташовувати таким чином, щоб скло було вгорі. Час прогрівання – 7-8 хвилин. Переміщати прилад треба дуже повільно, ретельно прогріваючи кожну ділянку. Після цього слід відсунути скло від корпусу за допомогою великої викрутки. Нагрітий герметик, як правило, розтягується, тому всі волокна, що з’явились після нагрівання, необхідно обрізати ножем. У разі потрапляння на відбивач, не варто його відразу витирати. Краще почекати повного висихання.

 

При неефективності даного методу, можна розрізати шов. Зробити це ви можете за допомогою невеликого кухонного ножа. Інструмент потрібно попередньо розігріти на вогні. Всі дії необхідно виконувати обережно, щоб не пошкодити скло. Перш, ніж розпочати розбір пристрою, перевірте наявність додаткових кріплень у вигляді шурупів. Якщо вони є, їх слід обов'язково викрутити.

 

Для чого необхідне поліуретанове покриття?

 

Поліуретанові покриття надійно захищають поверхні від механічних і хімічних впливів. Ними можна обробляти бетон, цеглу, плитку, шифер та інше. Масу можна наносити при температурі від -30 градусів. Вологість поверхні при цьому повинна складати не більше 5%. Основні переваги покриттів:

 • стійкість до впливу вологи;

 • довгий термін служби;

 • здатність витримувати різкі перепади температур;

 • екологічність;

 • стійкість до розвитку мікробів;

 • легкість в застосуванні.

Морозостійкі характеристики дозволяють працювати з покриттями навіть при мінусових температурах.

 

 

Технічно ці два герметики відповідають таким вимогам, як стійкість до впливу вологи, сонячних променів, різких температурних перепадів. Однак є ситуації, де допоможе виключно склад на основі полімерів. До таких належать:

 • необхідність не тільки в герметизації, але і в склеюванні елементів між собою;

 • оброблювана поверхня волога або буде знаходитися під впливом вологи (дощ, сніг і так далі);

 • необхідність роботи в умовах критично низьких температур. Поліуретановий герметик стане незамінним помічником у випадку, коли потрібно герметизувати тріщину в холодильній камері.

 

На відміну від силіконових, поліуретанові герметики не тріскаються при механічному пошкодженні. Через те, що силікон є більш пружним, він легко лопається при тиску. Пошкоджені шви не підлягають відновленню, а з полімером такої проблеми немає. До того ж, силіконові склади можна наносити на вологу поверхню. Вони не здатні витримувати сильні морози та не піддаються фарбуванню.

 

Засоби на основі силікону – ідеальний варіант для побутової сфери. Поліуретанові герметики застосовуються як важка артилерія для вирішення більш серйозних завдань. Вони найбільш доречні при масштабних будівельних роботах і в промисловості. Термін служби силіконових швів становить 5 років, поліуретанових – 20-50 років.

 

 

Особливості використання та зберігання поліуретанових герметиків

 

Перш ніж нанести масу, оброблювану ділянку потрібно очистити та знежирити. Нанесення можна здійснювати за допомогою будівельного пістолета або прямо з тюбика. Повне застигання суміші настає вже через півгодини. Тому, на протязі перших 10-15 хвилин потрібно обережно вирівняти всі частини. Після остаточного затвердіння слід видалити зайву масу звичайним будівельним ножем. Зберігати герметики потрібно в приміщеннях, захищених від вологи, при температурі 0-20 градусів. Термін зберігання закритого пакування – 9 місяців.