Гидроциклон - що це таке, Як працює гидроциклон

Гидроциклон - що це таке

Дуже часто для очищення води від домішок і різних включень використовуються спеціальні пристрої з автоматичним або ручним керуванням.

 

Як працює гідроциклон?

 

При виробництві часто виникає необхідність у відділенні дрібних домішок від більших. Це дозволяє здійснити поділ зерен мінералів і поліпшити якість концентрату. Гідроциклон – це пристрій, призначений для очищення води від домішок, згущення продуктів флотації та шламів, освітлення зворотних вод. Принцип роботи механізму полягає в сепарації твердих частинок в обертовому потоці рідини. Пристрій має широке застосування в нафтовидобувній, металургійній і вугільній промисловості. Агрегат відрізняється досить простою конструкцією.

 

Фільтр має форму конуса чи циліндра, в бічний отвір якого подається рідина. Далі механізм починає здійснювати кругові рухи, в ході яких великі включення відкидаються на стінки фільтра. Відокремлені частки скочуються в спеціальний циліндр, а очищена від домішок вода подається наверх для подальшого використання. Все це відбувається в автоматичному режимі, варто тільки подати під напором воду.

 

 Гидроциклон що це таке - фото завод Тимол

 

У процесі сепарації не відбувається хімічної зміни складу речовин. Для виготовлення гідроциклонів застосовуються високотехнологічні матеріали (поліуретан, метал), оброблені спеціальними антикорозійними покриттями. Механізми можуть працювати як автономні установки або використовуватися для створення цілих комплексів. Серед головних переваг виробів виділяють:

 

 • проста конструкція;
 • довговічність;
 • ефективне очищення;
 • доступна ціна;
 • легкість у використанні;
 • висока продуктивність;
 • відсутність обертових механізмів;
 • низькі витрати на монтаж і обслуговування;
 • можливість формування автоматизованих установок.

 

До недоліків пристрою відноситься підвищений знос робочих частин і насосів. Для продовження терміну служби гідроциклонів багато виробників футерують внутрішню частину виробів гумою або кам'яним литтям. Гідроциклони є високоефективними апаратами, які мають невелику вартість, прості в застосуванні та сервісному обслуговуванні. Вперше вироби були розроблені ще в 1939 році й використовувалися на Голландській вуглезбагачувальній фабриці. Серійне виробництво в СРСР розпочалось в 1956 році.

 

Гідроциклон однокорпусний – що це?

 

Однокорпусні моделі складаються з циліндричної частини з патрубком для подачі матеріалів. Ідеально підходять для підготовки води при краплинному поливі. Механізми забезпечують швидке та ефективне видалення твердих частинок з різних суспензій. Пристрій може працювати в горизонтальному, вертикальному і похилому положеннях. В ході роботи в корпусі виникає два гвинтових потоки (внутрішній і зовнішній). В результаті, по осі формується повітряний стовп. Подача і відведення рідин може здійснюватися через один або кілька патрубків. Оптимальний напір становить – 5-10 м.

 

Для підвищення ефективності однокорпусні вироби комбінують в групи по кілька паралельно включених апаратів. Розрахунок кількості пристроїв здійснюється виходячи з їх пропускної здатності та розміру оброблюваних частинок.

 

Гідроциклон батарейний — для чого потрібен?

 

Дана модель відмінно справляється із завданням відділення твердих частинок від рідини. Можна використовувати для безреагентної обробки води в системах оборотного водопостачання. Батарейні гідроциклони дуже зручні в експлуатації та обслуговуванні. Конструкція складається з одиничних корпусів, об'єднаних в знімний блок за допомогою спеціальних плит. У свою чергу плити поділяють конструкцію на кілька відділів:

 

 • шламова і приймальня камери;
 • камера освітленого продукту.

 

Спочатку продукт під тиском надходить в камеру попереднього очищення, де здійснюється відділення великих включень. Попередньо очищена суміш надходить через зливну камеру на тонке очищення. Очищена суспензія потрапляє в колектор, а опади виводяться з апарату через піскові патрубки. Подібний механізм має ряд переваг:

 

 • надійна робота при поділі різних суспензій;
 • швидка чистка всіх отворів;
 • висока продуктивність;
 • бездоганна якість очищення і поділу;
 • мала ймовірність руйнування промивних пристроїв.

 

Особливості експлуатації агрегатів

 

Правильна експлуатація дозволяє продовжити термін служби пристрою і забезпечити його ефективну роботу. Дуже важливо вміти своєчасно усувати всі несправності. При виникненні вібрації, потрібно зупинити апарат та перевірити чистоту патрубків і трубопроводів. Можливо, вони забилися суспензією або сторонніми предметами. В такому випадку слід виконати чистку. Щоб запобігти проникненню матеріалу в патрубки, потрібно поставити в ємність, з якої здійснюється забір пульпи, спеціальну сітку. Розмір її отворів повинен бути менше діаметра піскової насадки.

 

При використанні агрегатів потрібно стежити за рівномірністю розподілу суспензії, що надходить. Гідроциклони використовуються не тільки для очищення води, але і для класифікації суспензій. Вибір і розрахунок кількості апаратів потрібно здійснювати виходячи з цілей їх застосування. Простота конструкції дозволяє виготовити гідроциклон для очищення води від піску своїми руками. Однак для забезпечення ефективної роботи та довгого терміну служби краще купувати готові пристрої у надійних постачальників.

 

Завод поліуретанових виробів «Тимол» пропонує великий вибір моделей для різних цілей. Щоб зробити замовлення, потрібно зв'язатися з нашими менеджерами телефоном або замовити зворотний дзвінок.